Trend Ülkelerde Üniversite Eğitimi (Belçika-Kanada-İsviçre)

06 Ekim 2022 / Perşembe / Saat : 19:30

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir?

BELÇİKA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
Belçika, Avrupa’nın yaşam standartları yüksek ülkelerinden biridir ve bazı eğitim dallarında özellikle öne çıkmaktadır. Öncelikle ¨Kimya Mühendisliği¨ üzerine eğitim almak isteyen öğrenciler Belçika’yı birinci tercihleri yapmaktadırlar.

Belçika’da Üniversite Eğitimi üç kademeye ayrılabilir. İlk iki kademe ön lisans ve lisans, üçüncü kademe ise lisansüstü öğrenim olarak isimlendirilebilir. İki veya üç yıl süreli üniversite birinci kademe eğitimi, yüksek öğretime geçiş hakkı veren lise diplomalı tüm öğrencilere açıktır. Bu eğitim kademesinde genel ve bölümle ilgili fen veya beşeri bilimlere giriş öğretimi verilir. İkinci kademede ise ilk kademedeki 2-3 yıllık eğitimin üzerine en az iki en çok dört yıllık üniversite öğrenimini takiben alanlara göre öğretmen, mühendis, eczacı, tıp doktoru, veteriner vb. ünvanlar elde edilir. Bu öğretim kademesi bilimsel araştırmaya hazırlık olmak üzere hem uygulamalı hem de teorik çalışmaları da kapsar.

Eğitim ücretlerinin uygun olduğu Belçika’ya, ulaşımın kolay olması yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için cazip hale getirmektedir. İngilizce programların sunuluyor olması sebebiyle öğrenciler İngilizcelerini, Fransızcalarını ve Almancalarını geliştirebilirler.

KANADA'DA EĞİTİM
İngilizce ve Fransızca, Kanada’nın ana dilleridir. Öğrenciler ister İngilizce, isterlerse Fransızca eğitim alabilmektedir. Prestijli ve başka hiçbir ülkede sunulmayan avantajlarla eğitim programları sunan Kanada üniversitelerini diğer alternatiflerinden ayıran birçok özellik vardır.

Kanada’da tek bir eğitim sistemi yoktur, eyalet ve bölgelerine karşılık gelen 13 farklı sistem mevcuttur. Bu sebeple, Kanada'da üniversitelerin kabul şartları okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Pratiğe dayalı, saygın ve kaliteli eğitim programlarının yanı sıra eğitim süresince yarı zamanlı, eğitim sonrasında da tam zamanlı çalışma izni sunuyor olması, Kanada'da eğitimin en büyük avantajlarından biridir. Özellikle yurt dışındaki alternatifi ülkelere kıyasla çok daha avantajlı eğitim maliyetleri sunan Kanada üniversitelerinden mezun olan öğrenciler, iş dünyasında büyük saygınlıkla karşılanmaktadır. Ülkedeki üniversitelerin, büyük uluslararası şirketler de dahil olmak üzere 5.000’den fazla ortaklık anlaşması vardır.

¨İsviçre'de Üniversite Eğitimi¨

Sunum ülkenin en tercih edilen branşları ve okulları hakkında bilgi edinilmesini sağlayacaktır.

Turizm - Otelcilik, Finans- Ekonomi ve Mühendislik alanlarında çok saygın okullara ev sahipliği yapan İsviçre'nin eğitim sistemi hakkında her türlü sorunun cevap bulacağı sunum İsviçre'de eğitim düşünen öğrenciler için çok faydalı olacak sunum kapsamında konuyla ilgili birçok önemli soruya yanıt bulmak mümkün olacaktır

KONUŞMACILAR

TOP