Kanada'da Üniversite Eğitimi

25 Nisan 2021 / Pazar / Saat : 13:00

¨Kanada'da Üniversite Eğitimi¨ konulu webinar ülkenin en tercih edilen branşları ve okulları hakkında bilgi edinilmesini sağlayacaktır. Sunum kapsamında konuyla ilgili birçok önemli soruya yanıt bulmak mümkün olacaktır :

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir?

KANADA'DA EĞİTİM
İngilizce ve Fransızca, Kanada’nın ana dilleridir. Öğrenciler ister İngilizce, isterlerse Fransızca eğitim alabilmektedir. Prestijli ve başka hiçbir ülkede sunulmayan avantajlarla eğitim programları sunan Kanada üniversitelerini diğer alternatiflerinden ayıran birçok özellik vardır.

Kanada’da tek bir eğitim sistemi yoktur, eyalet ve bölgelerine karşılık gelen 13 farklı sistem mevcuttur. Bu sebeple, Kanada'da üniversitelerin kabul şartları okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Pratiğe dayalı, saygın ve kaliteli eğitim programlarının yanı sıra eğitim süresince yarı zamanlı, eğitim sonrasında da tam zamanlı çalışma izni sunuyor olması, Kanada'da eğitimin en büyük avantajlarından biridir. Özellikle yurt dışındaki alternatifi ülkelere kıyasla çok daha avantajlı eğitim maliyetleri sunan Kanada üniversitelerinden mezun olan öğrenciler, iş dünyasında büyük saygınlıkla karşılanmaktadır. Ülkedeki üniversitelerin, büyük uluslararası şirketler de dahil olmak üzere 5.000’den fazla ortaklık anlaşması vardır. 

Tüm bu çok önemli konular uzman konuşmacılarımız Dr. Belgin BİLGE,
Dr. Gabriel POLONIECKI ve Bülent BİLGE tarafından sunulacaktır.

Not: Sunumlar Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından ise İngilizce olarak gerçekleştirilecektir

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

TOP