Trend Ülkeler (Hollanda-Finlandiya-İspanya) Üniversite Eğitimi Webinarı

06 Şubat 2022 / Pazar / Saat : 18.30

Trend Ülkeler (Hollanda-Finlandiya-İspanya) Üniversite Eğitimi Webinarı hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı bu webinar kapsamında aşağıdaki sorulara yanıt bulabileceksiniz.

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?
- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme nedir?  

Hollanda, son yıllarda ülkemizden de çok fazla sayıda öğrencinin yurt dışı yüksek öğrenimleri için öncelikli tercihi haline gelmiştir. Bunun başlıca nedenleri, Hollanda’da bulunan üniversitelerde yaygın bir şekilde İngilizce eğitim verilmesi ve Hollanda üniversitelerinin dünya sıralamalarında yukarıda yer almasıdır. Dünya sıralamasında ilk 200 üniversite içinde, 13 Hollanda Üniversitesi bulunmaktadır. Öğrencilerin eğitimleri sürecinde yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olmaları ve yüksek lisans yapmış öğrencilere 1 yıllık ek oturma ve çalışma izni verilmesi de Hollanda’nın tercih edilme sebeplerindendir.

Hollanda üniversitelerini iki ana gruba ayırmak mümkündür.

1- Research Üniversiteler (Araştırma Üniversiteleri) Eğitim süresi 3 yıl olan bu üniversiteler, yüksek araştırma bütçeleri ile eğitim veren, üniversitede araştırma görevlisi ve akademisyen yetiştirmeye de öncelik veren eğitim kurumlarıdır.

2- Applied Science Üniversiteler (Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri)
Mesleki alanlara öğrenci yetiştirmeyi ve pratik deneyim kazandırmayı, teorik eğitimden daha ön planda tutan mesleki kariyer odaklı eğitim kurumlarıdır. Eğitim süreleri 4 yıldır.

Hollanda’yı üniversite eğitiminde uluslararası öğrenciler için önemli bir cazibe merkezine dönüştüren bir başka sebep de Hollanda’da neredeyse herkesin çok iyi düzeyde İngilizce konuşuyor olmasıdır. Bu nedenle yabancı öğrencilerin günlük yaşamlarında iletişim güçlüğü çekmeleri söz konusu değildir. Ayrıca Hollanda’nın diğer Avrupa ülkelerine fiziki yakınlığı da öğrencilere kolay seyahat edebilme şansı verir ve öğrenciler bu sayede uluslararası seyahatler ile farklı kültürleri tanıma şansı bulabilirler.

Hollanda halkının ortalama eğitim düzeyi çok yüksektir, bu durum öğrencilerin kültürel gelişimleri için de uygun ortamların bulunması imkanını arttırır. Hollanda, gelişmişlik ve varlık düzeyi ile yüksek ekonomik seviyesi sayesinde bir çok uluslararası firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’ye yakın coğrafi konuma sahip olması, eğitim ücretlerinin ve yaşam giderlerinin İngiltere – Amerika gibi ülkelere kıyasla daha düşük olması, 160’dan fazla ülkeden öğrencinin buluştuğu çok uluslu öğrenci topluluğunu barındıran Hollanda’yı, Türk öğrenciler için de cazip kılmaktadır.

Lisans / Bachelor, Yüksek Lisans / Master, Doktora, Sertifika Programları gibi her seviyeden akademik programlar hakkında bilgi alabileceğiniz webinar kapsamında Hollanda’da İngilizce eğitim seçenekleri hakkında bilgi verilecektir. Hangi branşlarda ve ne tür okullarda İngilizce eğitim imkanlarının bulunduğunu, hangi şartlarda başvuru yapılabileceğini öğrenmek mümkün olacaktır.

Sunum Finlandiya nın en çok tercih edilen branşları ve okulları hakkında bilgi edinilmesini sağlayacaktır.

Çoğu İskandinav ülkesi, akademik mükemmellikleri ve türünün tek örneği kültürleriyle bilinir ve Finlandiya da bir istisna değil. 2019 yılında bir kez daha dünyanın en mutlu ülkesi seçilen Finlandiya eşsiz bir İskandinav deneyimi arayan herkes için yurt dışında birinci sınıf bir eğitim hedefi olmakla kalmıyor, aynı zamanda bugün Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği de yapıyor.

FİNLANDİYA HAKKINDA
Finlandiya’nın, Batı ve Doğu Avrupa arasında, İsveç, Norveç ve Rusya ile sınır komşusu olan benzersiz coğrafi konumu, ülkenin kültürel ifadesini büyük ölçüde etkilemiştir ve bugün Finlandiya, ziyaretçilere başka hiçbir yerde bulunmayan bir gelenek ve en yeni trendlerin bir kombinasyonunu sunmaktadır. İş dünyasında, endüstride ve insanların günlük yaşamlarında, iyi yönetim, sosyal inovasyon ve işlevsel çözümler Finlandiya'nın sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

TOP