Fransa’da Üniversite Eğitimi

16 Mayıs 2021 / Pazar / Saat : 13.00

¨Fransa’da Üniversite Eğitimi¨ hakkında bilinmesi gereken tüm detayların paylaşılacağı webinarda aşağıdaki sorulara yanıt bulmak da mümkün olacaktır: 

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar ?
- Doğru Okul - Doğru Öğrenci - Doğru Eşleşme Nedir?
- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? 

Online seminer kapsamında, Devlet Üniversiteleri, Mühendislik Okulları, Mimarlık Okulları, Sanat Okulları, Konservatuarlar, Business Schools, Grandes Ecoles, Veterinerlik Okulları, Uzmanlık Okulları gibi farklı eğitim kurumlarının özellikleri, yapıları hakkında bilgi verilecektir. Bu okulların başvuru koşulları, öğrenci tercih kriterleri gibi detaylar açıklanacaktır. 

Lisans / Bachelor, Yüksek Lisans / Master, Doktora, Sertifika Programları gibi her seviyeden akademik programlar hakkında bilgi alabileceğiniz bu webinar kapsamında Fransa’da eğitim seçenekleri hakkında da bilgi verilecektir. Hangi branşlarda ve ne tür okullarda eğitim imkanlarının bulunduğunu, hangi şartlarda başvuru yapılabileceğini öğrenmek mümkün olacaktır. 

Fransa’da öğrenciler için mevcut konaklama seçenekleri de detaylı şekilde anlatılacaktır. Kira yardım sistemi CAF, öğrenci yurtları, stüdyo kiralama imkanları gibi merak edilen tüm konulara da değinilecektir. Fransa’da yaşam koşulları, sağlık - sigorta sistemi ve maliyetler de bilgi verilecek diğer konular arasında sayılabilir.  

Tüm bu çok önemli konular Fransa’da Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığının uzmanları Dr. Belgin BİLGE, Dr.Gabriel POLONIECKI, Prof. Dr. Gregory MICHEL ve Bülent BİLGE 

Not: Sunumlar Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından ise Fransızca olarak gerçekleştirilecektir 

 

 

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

TOP