Fransa'da Tıp ve Sağlık Bilimleri Eğitimi

21 Nisan 2021 / Çarşamba / 19:00

¨Fransa’da Tıp ve Sağlık Bilimleri Eğitimi¨ hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı webinar kapsamında çok önemli sorulara yanıt bulmak mümkün olacaktır :

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir?

FRANSA'DA EĞİTİM SİSTEMİ
Fransa'da dersler klasik ve pratiğe dayalı uygulamalı yöntemlerle işlenir. Akademik yıl, Eylül veya Ekim aylarında başlar ve Mayıs - Haziran gibi sona erer. Üniversite akademik takviminde değişik tatil dönemleri yer alır: Aralık-Ocak aylarında Noel ve yılbaşı tatilini içine alan iki hafta; Şubat ayında iki haftalık kış tatili ve Mart sonu-Mayıs başlarında iki haftalık Paskalya tatili yapılır. Yaz tatili ise iki aydan fazla sürer ve her yıl Temmuz-Ağustos aylarını içine alır.

Fransız yüksek eğitiminde iki tür ders yapma yöntemi bulunmaktadır:

Klasik ders yöntemi: 100 ile 1000 kişilik amfilerde öğretmenlerin ders anlatıp öğrencilerin not aldığı yöntemdir. Bu dersler için çoğu zaman öğretmenler tarafından hazırlanan ve öğrencilerin dönem sonunda sınavlara hazırlanmak için edinebildikleri teksir halindeki ders kitapçıkları bulunmaktadır.

Uygulamalı Çalışmalar – Yönlendirmeli Çalışmalar: Uygulamalı çalışmalar ve yönlendirmeli çalışmalar belli sayıda öğrencinin katıldığı gruplar halinde yapılır ve derslerde öğrenilen teorik bilgileri pekiştirmeye ve uygulamaya yöneliktir. Bunlar katılımların kontrol edilmediği klasik derslerin aksine katılımı zorunlu olan çalışmalardır.

Tüm bu çok önemli konular Fransa’da Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığının uzmanları Dr. Belgin BİLGE ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır.

Not: Sunum dili Türkçedir..

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

TOP