Fransa’da Psikoloji ve Sosyoloji Eğitimi

01 Nisan 2021 / Perşembe / Saat : 18:00

¨Fransa’da Psikoloji ve Sosyoloji Eğitimi¨ hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı webinar kapsamında çok önemli sorulara yanıt bulmak mümkün olacaktır:

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir?

Fransa üniversiteleri günümüzde psikoloji ve sosyoloji eğitiminde dünyanın önde gelen ve en çok tercih edilen okullarının başında gelirler. Bunu sağlayan nedelerin başında eğitim düzeyinin yüksekliği ve okulların dünya sıralamasında üstlerde yer alıyor olması gelmektedir.

Fransa'nın davranış bilimleri konusunda yetiştirmiş olduğu dünyaca bilinen karakterler de bu dalın Fransa'da popüler olmasında etkili olmuşlardır.

Dünyanın tüm ülkelerinden öğrenciler Fransa'da davranış bilimleri ve toplum bilimleri alanlarında okumak için istek ve çaba göstermektedirler. Fransa'da birçok üniversite her yıl bu alanlarda eğitim alan çok sayıda yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Tüm bu önemli konular Fransa'da Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığının uzmanları Dr. Belgin BİLGE, Prof. Dr. Gregory MICHEL ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır.

Not:
Sunum Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

TOP