Fransa’da Öğrenci Yurtları ve Konaklama

02 Mayıs 2021 / Pazar / Saat : 13:00

¨Fransa’da Öğrenci Yurtları ve Konaklama Seçenekleri¨ hakkında tüm bilinmesi gerekenler bu webinar kapsamında paylaşılacaktır

Her yıl dünyanın değişik ülkelerinden eğitim amacıyla çok sayıda öğrencinin geldiği Fransa’da, konaklama yeri temini çok ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Ülkede öğrenciler için devlet yurtları ve özel yurtlar bulunmasına rağmen talebin arzdan daha fazla olması sebebiyle doğru zamanda ve doğru yöntemlerle başvuru yapmayan öğrenciler uygun konaklama yeri bulmakta zorluk çekmektedirler.

Ülkemizden de eğitim için yurt dışına giden öğrenciler, eğitim görecekleri okul kadar nerede kalacakları, nasıl bir ortamda yaşayacakları, yaşam şartlarının nasıl olacağı gibi hususlara da dikkat etmektedirler. İyi bir yaşam kalitesi, sağlıklı ve güvenli bir ortam, öğrencinin başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı geçirmesi için olmazsa olmazlardandır. Kız ve erkek öğrencilerin aileleri için de çocuklarının nasıl bir ortamda yaşayacağı en çok önem verilen konuların başında gelmektedir.

Yurt dışında eğitim hayatı süresince kurulan dostluklar ve arkadaşlıklar, kişiye iş hayatı içinde de sayısız faydalar sağlamaktadır. Öğrencilerin en uzun soluklu ve kalıcı arkadaşlıklarını beraber yaşam ortamı paylaştıkları diğer öğrencilerle kurdukları bir gerçektir.

Tüm bu önemli noktalar ışığında, öğrencilerimizin yurt dışında konaklayacakları yurt ve diğer konaklama seçeneklerinin tespiti konusunda azami titizlikle çalışmaktayız. Yerel temsilcilerimiz ve yurt dışı ofislerimiz tarafından üniversitelerin bulunduğu tüm şehirlerdeki her türlü konaklama seçenekleri hassasiyetle incelenmekte, değerlendirilmekte ve kontrol altında tutulmaktadır.

Her tür beklentiye cevap verebilecek yurt ve konaklama seçenekleri, MOSAIC güvencesiyle oluşturulmakta ve öğrencilerimizin en uygun ekonomik koşullarla bu seçeneklerden, garantör arama güçlüğü çekmeden, Fransa’nın tüm şehirlerinde, önemli eğitim kurumlarına yakın konumda, güvenlikli, mobilyalı – mobilyasız yurt seçeneklerinden faydalanmaları  sağlanmaktadır.

Tüm bu önemli konular, konuşmacılarımız Dr. Belgin BİLGE ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır.

Not: Sunum dili Türkçe'dir.

 

 

 

Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

Fransa’da Konaklama ve Yurt Olanakları
Fransa’da Konaklama ve Yurt Olanakları
TOP