Fransa’da Lise Eğitimi

22 Eylül 2023 / Cumma / Saat: 20.00

Devlet liseleri, özel liseler ve İngilizce eğitim veren liseler hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı webinar kapsamında, eğitim sistemi ve okul seçeneklerinin yanı sıra tüm konaklama olanakları hakkında da detaylı bilgi paylaşılacaktır. Aşağıdaki sorulara yanıt bulmak mümkün olacaktır: 

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?
- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir? 

Günümüzde Fransa’da lise eğitimi, Türkiye’de oldukça yaygınlaşmaya başlayan ve Türkiye’de bulunan Fransız ekolüne mensup lise öğrencilerinin de tercih ettiği programların başında gelmektedir. Türkiye’ye yakın coğrafi konumu, refah seviyesinin yüksek olması ve eğitim konusunda sunduğu alternatifler sebebiyle, lise eğitimini Fransa’da tamamlamak, öğrencilerin geleceğine dair önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu fikirden hareketle, her yıl çok sayıda öğrenci Fransa’da Lise Değişim veya Lise Transfer Programlarına katılmaktadırlar. 

Lise Transfer Programları, öğrencilerin Türkiye’de sürdürdükleri lise eğitimlerinin kalan bölümünü Fransa’da tamamlayarak orada liseden mezun olmalarını sağlayan programlardır. Lise Değişim Programları ise eğitim süresinin yalnızca belirli bir bölümünün Fransa'da gerçekleştiği, akabinde öğrencinin geri dönerek eğitimini Türkiye'de tamamladığı programlardır. 

Tüm bu önemli konular konuşmacılarımız Dr. Belgin BİLGE ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır. 

Not: Sunum Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. 

KONUŞMACILAR

TOP