Fransa’da İngilizce Üniversite Eğitimi

03 Mart 2021 / Çarşamba / Saat : 18.00

¨Fransa’da İngilizce Üniversite Eğitimi¨ hakkında tüm bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı webinar kapsamında çok önemli sorulara yanıt bulmak mümkün olacaktır: 

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?
- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru ÖğrenciDoğru Eşleşme Nedir?

Maalesef, Fransa'da İngilizce’nin neredeyse hiç konuşulmadığı, gündelik yaşantıda İngilizce konuşan kimseyi bulmanın mümkün olmadığı şeklinde bir inanış ülkemizde de çok yaygındır. Uzun yıllar önce doğru olan bu durum, küreselleşme hareketiyle birlikte, günümüzde geçerliliğini kaybetmiştir. Özellikle genç jenerasyon arasında, İngilizce, üst düzey seviyede ve çok yaygın şekilde konuşulmaktadır. 

Son yıllarda İngilizce’nin, iş hayatının bir çok dalında yoğun biçimde kullanılmasının yanı sıra, eğitimde de en çok tercih edilen dil olmuştur. Hatta, bazı branşların eğitiminde öncelikle tercih edilen dil haline gelmiştir. Örneğin Fransa’da, kendine dünya sıralamasında üst sıralarda yer bulan çok sayıda İşletme - Ekonomi Okulu "Ecole de Commerce" olan isimlerini bile "Business Schools" olarak değiştirmeyi tercih etmiştir. Tüm dünyada "Business” dilinin İngilizce olduğu düşünüldüğünde bu tercihin kaçınılmaz olduğu aşikardır. 

İngilizce yalnızca Business Schools veya Grandes Ecoles programlarında değil, devlet üniversitelerinin programlarında da tercih edilmeye başlamıştır. Devlet üniversitelerinde lisans seviyesinde daha az olsa da yüksek lisans seviyesinde yaygın bir biçimde İngilizce eğitim seçenekleri bulmak mümkündür. Aynı şekilde özel Mühendislik Okulları da programlarında İngilizce seçeneklere yaygın şekilde yer vermeye başlamışlardır. 

Fransa'da üniversitelerin İngilizce akademik derece programlarının yanı sıra belirli branşların çok talep gören İngilizce hazırlık programları da mevcuttur. 

Tüm bu önemli konular uzman konuşmacılarımız Dr. Belgin BİLGE ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır. 

Not: Sunum Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. 

Konuk / Örnek Okullar

PSB Paris School of Business
IESA
LISAA Institut Supérieur des Arts Appliqués
Cours Florent
Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

KONUK KONUŞMACILAR

Mme Tara Raye Myer Loeve
TOP