Belçika'da Üniversite Eğitimi

18 Nisan 2021 / Pazar / Saat : 13:00

¨Belçika'da Üniversite Eğitimi¨ konulu webinar, ülkenin en çok tercih edilen branşları ve okulları hakkında bilgi edinilmesini sağlayacaktır. Sunum kapsamında konuyla ilgili birçok önemli soruya yanıt bulmak mümkün olacaktır:

- Doğru Okul Tercihi Nedir? Nasıl Yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

- Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri Ne Sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme Nedir?

BELÇİKA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
Belçika, Avrupa’nın yaşam standartları yüksek ülkelerinden biridir ve bazı eğitim dallarında özellikle öne çıkmaktadır. Öncelikle ¨Kimya Mühendisliği¨ üzerine eğitim almak isteyen öğrenciler Belçika’yı birinci tercihleri yapmaktadırlar.

Belçika’da Üniversite Eğitimi üç kademeye ayrılabilir. İlk iki kademe ön lisans ve lisans, üçüncü kademe ise lisansüstü öğrenim olarak isimlendirilebilir. İki veya üç yıl süreli üniversite birinci kademe eğitimi, yüksek öğretime geçiş hakkı veren lise diplomalı tüm öğrencilere açıktır. Bu eğitim kademesinde genel ve bölümle ilgili fen veya beşeri bilimlere giriş öğretimi verilir. İkinci kademede ise ilk kademedeki 2-3 yıllık eğitimin üzerine en az iki en çok dört yıllık üniversite öğrenimini takiben alanlara göre öğretmen, mühendis, eczacı, tıp doktoru, veteriner vb. ünvanlar elde edilir. Bu öğretim kademesi bilimsel araştırmaya hazırlık olmak üzere hem uygulamalı hem de teorik çalışmaları da kapsar.

Eğitim ücretlerinin uygun olduğu Belçika’ya, ulaşımın kolay olması yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için cazip hale getirmektedir. İngilizce programların sunuluyor olması sebebiyle öğrenciler İngilizcelerini, Fransızcalarını ve Almancalarını geliştirebilirler.

Tüm bu çok önemli konular konuşmacılarımız Dr. Belgin BİLGE, Bülent BİLGE ve Dr. Gabriel POLONIECKI tarafından sunulacaktır.

Not: Sunumlar Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından ise İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Konuk / Örnek Okullar

Thomas More University
KdG University of Applied Sciences and Arts
Yurtdışı Online Eğitim

KONUŞMACILAR

KONUK KONUŞMACILAR

Annik Schellens
Vince Cornwell
TOP