View Calendar
21/03/2021 13:00 - 16:00

Yurtdışı Eğitim Webinar

Hollanda’da Üniversite Eğitimi
21/03/2021 - 13.00

Hollanda’da Üniversite Eğitimi hakkında tüm bilinmesi
gerekenlerin paylaşılacağı bu webinar kapsamında
- Doğru Okul Tercihi nedir? Nasıl yapılmalıdır?
- Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı neden gereklidir?
- Doğru Bilinen Yanlışlar nelerdir?
- Kişisel Gelişim Analizleri ne sağlar?
- Doğru Okul – Doğru Öğrenci – Doğru Eşleşme nedir?
gibi çok önemli sorulara yanıt bulmak mümkün olacaktır.

Hollanda son yıllarda ülkemizden de çok fazla sayıda öğrencinin yurt dışı yüksek öğrenimleri için öncelikli tercihleri haline gelmiştir. Bunun iki önemli nedeni Hollanda da bulunan üniversitelerde yaygın bir biçimde İngilizce eğitim veriliyor olması ve Hollanda üniversitelerinin dünya sıralamalarında yukarıda yer alıyor olmalarıdır. Dünya sıralamasında ilk 200 üniversite içinde 13 Hollanda Üniversitesi bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olmaları ve yüksek lisans yapmış öğrencilere 1 yıllık ek oturma ve çalışma izni
verilmesi de Hollanda’nın tercih edilme sebeplerindendir.

Hollanda üniversitelerini iki ana gruba ayırmak mümkündür.

1- Research Üniversiteler (Araştırma Üniversiteleri) 3 Yıl Eğitim süresi
Yüksek araştırma bütçeleri ile eğitim veren, araştırmacı ve akademisyen yetiştirmeye de öncelik veren eğitim kurumları

2- Applied Science Üniversiteler (Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri) 4 Yıl Eğitim Süresi Mesleki alanlara öğrenci yetiştirmeyi, pratik deneyim kazandırmayı teorik eğitimden daha ön planda tutan, mesleki kariyer odaklı eğitim kurumları

Hollanda’yı üniversite eğitiminde uluslararası öğrenciler için önemli bir cazibe merkezine dönüştüren sebeplerden birisi de Hollanda’da neredeyse herkesin çok iyi düzeyde İngilizce konuşuyor olmasıdır. Bu nedenle yabancı öğrencilerin günlük yaşamlarında iletişim güçlüğü çekmeleri söz konusu değildir. Ayrıca Hollanda’nın diğer Avrupa ülkelerine fiziki yakınlığı da öğrencilere kolay seyahat edebilme şansı verir ve öğrenciler bu sayede uluslararası seyahatler ile farklı kültürleri tanıma şansı bulabilirler.

Hollanda halkının ortalama eğitim düzeyi çok yüksektir, bu durum öğrencilerin kültürel gelişimleri için de uygun ortamların bulunması imkanını arttırır. Hollanda Hollanda gelişmişlik ve varlık düzeyi ile yüksek ekonomik seviyesi sayesinde bir çok uluslararası firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Hollanda 160 dan fazla ülkeden öğrencinin buluştuğu çok uluslu bir öğrenci topluluğunu barındırmaktadır. Türkiye’den kolay ulaşım olanaklar, eğitim ücretlerinin ve yaşam giderlerinin İngiltere – Amerika gibi ülkelere kıyasla daha düşük olması Hollanda’yı cazip kılan başka sebeplerdir.

Lisans / Bachelor, Y.Lisans / Master, Doktora, Sertifika Programları gibi her seviyeden akademik programlar hakkında bilgi alabileceğiniz bu webinar kapsamında Hollanda’da İngilizce eğitim seçenekleri hakkında bilgi verilecektir. Hangi branşlarda ve ne tür okullarda İngilizce eğitim imkanlarının bulunduğunu, hangi şartlarda başvuru yapılabileceğini öğrenmek mümkün olacaktır.

Tüm bu çok önemli konular Hollanda’da Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığının uzmanları Dr. Belgin BİLGE, Dr.Gabriel POLONIECKI ve Bülent BİLGE tarafından anlatılacaktır.

Not: Sunumlar Türk konuşmacılar tarafından Türkçe, yabancı konuşmacılar tarafından ise Fransızca olarak yapılacaktır.

KONUŞMACILAR

Dr. Belgin BİLGE

Docteur en Sciences de l'Information et de la Communication
Université Paris I – Panthéon Sorbonne
ESSEC Business School
ISC Paris Business School

Dr. Gabriel POLONIECKI

Professeur associé à l'Université d'Evry-Val d'Essonne (France) depuis 1993. Il a travaillé comme attaché d'enseignement supérieur à l'ambassade de France en Turquie 2009-2012 et au Mexique 2015-2019

Bülent BİLGE

President du bureau d'Istanbul de Mosaic Etudes en France

WEBINAR PROGRAMI & KAYIT FORMU

Katılmak istediğiniz webinarları işaretleyin. Birden çok webinara kayıt olabilirsiniz.


Katılmak İstediğiniz Webinarları Seçin:

Katılmak istediğiniz webinarları işaretleyin. Birden çok webinara kayıt olabilirsiniz.

TOP