Fransa’da Konaklama ve Yurt Olanakları
Mosaic
Fransa’da Konaklama ve Yurt Olanakları
View Calendar
02/05/2021 13:00 - 15:00

FRANSA'DA ÖĞRENCİ YURTLARI VE KONAKLAMA OLANAKLARI
02/05/2021 13.00 - 13.00

Fransa’da Konaklama Seçenekleri hakkında tüm bilinmesi gerekenler bu webinar kapsamında paylaşılacaktır

Ülkemizden eğitim için yurt dışına giden öğrenciler eğitim görecekleri okul kadar nerede kalacakları, nasıl bir ortamda yaşayacakları, yaşam şartlarının nasıl olduğu gibi hususlara dikkat etmektedirler.

İyi bir yaşam kalitesi, sağlıklı ve güvenli bir ortam bir öğrencinin başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı geçirmesi için olmazsa olmazlardır. Kız ve erkek öğrencilerin aileleri için de çocuklarının nasıl bir ortamda yaşayacakları çok önem verilen bir konudur. Yurt dışında eğitim hayatı süresince kurulan dostluklar ve arkadaşlıklar, kişiye iş hayatı içinde de sayısız faydalar sağlamaktadır.

Öğrencilerin en uzun soluklu ve kalıcı arkadaşlıklarını beraber yaşam ortamı paylaştıkları diğer öğrencilerle kurdukları
bir gerçektir. Tüm bu önemli gerçekler ışığında öğrencilerimizin yurt dışında konaklayacakları yurt ve diğer konaklama seçeneklerinin tespiti konusunda azami titizlikle çalışmaktayız. Yerel temsilcilerimiz ve yurt dışı ofislerimiz tarafından üniversitelerin bulunduğu tüm şehirlerdeki her tür konaklama seçenekleri hassasiyetle incelenmekte, değerlendirilmekte ve kontrol altında tutulmaktadır. Her tür beklentiye cevap verebilecek zengin seçenekler oluşturulmakta ve öğrencilerimizin en uygun ekonomik koşullarla bu seçeneklerden faydalanmaları sağlanmaktadır.
Her yıl dünyanın değişik ülkelerinden eğitim amacıyla çok sayıda öğrencinin geldiği Fransa’da konaklama yeri temini çok ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Ülkede öğrenciler için devlet yurtları ve özel yurtlar bulunmasına rağmen talebin arzdan daha fazla olması sebebiyle doğru zamanda ve doğru yöntemlerle başvuru yapmayan öğrenciler uygun konaklama yeri bulmakta zorluk çekmektedirler.

Uygun ekonomik şartlarla, garantör arama güçlüğü çekmeden, Fransa’nın tüm şehirlerinde, önemli eğitim kurumlarına yakın konumda, güvenlikli, mobilyalı – mobilyasız yurt seçenekleri...

Sunum Dili : Türkçe

KONUŞMACILAR

Dr. Belgin BİLGE

Docteur en Sciences de l'Information et de la Communication
Université Paris I – Panthéon Sorbonne
ESSEC Business School
ISC Paris Business School

Bülent BİLGE

President du bureau d'Istanbul de Mosaic Etudes en France

WEBINAR PROGRAMI & KAYIT FORMU

Katılmak istediğiniz webinarları işaretleyin. Birden çok webinara kayıt olabilirsiniz.


Katılmak İstediğiniz Webinarları Seçin:

Katılmak istediğiniz webinarları işaretleyin. Birden çok webinara kayıt olabilirsiniz.

TOP